Złotnickie Centrum Spotkań

Projekty

Centrum Aktywności Lokalnej – 2020

Działanie Centrum w środowisku lokalnym

Misja:

formułowanie i realizacja programy w oparciu o bezpośrednie doświadczenia i zaangażowanie mieszkańców

Opis projektu:

Długofalowy proces rozwoju społeczności lokalnej, efektem którego jest podwyższenie jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie szans ich rozwoju osobistego, grupowego i społecznego.

Rozwijanie aspektu edukacyjnego i odkrywanie potencjału społeczności lokalnej przez budowanie siebie współpracy między Centrum, okolicznymi instytucjami i organizacjami oraz mieszkańcami.

Nacisk na wartości tradycji, kultury współczesnej i historii lokalnej. Akceptacja różnorodności światopoglądowej.

Centrum Aktywności Lokalnej -2021

Każdy mieszkaniec i mieszkanka może skorzystać z aktualnego programu zajęć i wydarzeń, ale może też zaproponować własne przedsięwzięcie lub aktywności. Możesz włączyć się w wolontariat, ale możesz też zgłosić potrzebę skorzystania z pomocy wolontariuszy.  

Jeśli chcesz coś zrobić dla innych mieszkańców, zgłaszając się do CAL-u lub organizacji działającej na Twoim osiedlu, możesz liczyć na wsparcie organizacyjne, merytoryczne lub promocyjne. I co jest bardzo cenne, poznasz tutaj inne aktywne i twórcze osoby z Twojej okolicy.

Dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej – wsłuchaniu się w potrzeby i zachęcanie do samodzielnej działalności – prowadzimy spotkania chustowe dla mam, zajęcia kreatywne i teatralne dla dzieci oraz zajęcia ogólnorozwojowe dla seniorów.

 

 

Skip to content