Złotnickie Centrum Spotkań

Projekty

Działania na rzecz mieszkańców Wrocławia

Sąsiedzka FABRYKA zdrowia

Opis projektu:

program integracji społecznej przeciwko koronawirusowi” jest koordynowany przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej
Do współpracy dołączyły wrocławskie centra aktywności lokalnej, w tym Złotnickie Centrum Spotkań. Celem działania jest udostępnienie środków ochronnych do jak największej liczby mieszkańców i instytucji wrocławskich. Tym samym setki uszytych maseczek, czepków i przyłbic trafiło do osób, które w swojej pracy mają kontakt z innymi. Wspólnie przekazaliśmy środki ochrony do medyków, bibliotek, domów kultury, szkół, przedszkoli i żłobków.

We współpracy siła! Na rzecz mieszkańców działają również Grupa z Pasją, Centrum Aktywności Tarnogaju CAT, Made in Brochów, Serce Szczepina, Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław – www.wroclaw.pl

Włączamy się do akcji „Danie dla Seniora”,

wsparcie dla potrzebujących i wrocławskiej gastronomii

Danie dla seniora

Opis projektu:

Od 1 maja ruszyła akcja „Danie dla Seniora”, która łączy chęć pomocy osobom starszym i wsparcie dla wrocławskiej gastronomii.

O co chodzi?

Jest to wsparcie dla potrzebujących. Objęci pomocą zostaną najstarsi mieszkańcy Wrocławia, których sytuacja zdrowotna i materialna jest bardzo trudna, szczególnie w czasach pandemii. W inicjatywę zaangażowane jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Jak to działa?

W KANA Cafe możecie zamówić posiłek specjalnie z myślą o seniorze w potrzebie.🥰 To tzw. zawieszony obiad. Koszt zawieszonego obiadu (25 zł), zostanie doliczony do Waszego rachunku. Można też przelać pieniądze na konto z dopiskiem „Danie dla Seniora”: 81 2030 0045 1110 0000 0268 2540.

Co to jest „zawieszony” posiłek?

Idea zawieszania – najczęściej kawy – od paru lat jest obecna we Wrocławiu, z góry płacimy za kogoś kogo nie stać na posiłek czy kawę.

Za co zapłacicie?

„Danie dla Seniora” to pełnowartościowy, ciepły obiad przygotowany specjalnie z myślą o osobach starszych. Kucharze zadbają o to, by były to dania smaczne i zdrowe, a porcja dopasowana do potrzeb seniorów.

Skip to content