Złotnickie Centrum Spotkań

Zajęcia

Tu znajdziesz opis zajęć realizowanych w Złotnickim Centrum Spotkań

W celu rezerwacji miejsca na wybrane zajęcia prosimy o kontakt: zapisy@zcs.wroclaw.pl w tytule wpisując nazwę warsztatu. Proszę też dopisać imię i nazwisko uczestnika.

Tutaj znajdziesz tygodniowy plan organizowanych przez nas zajęć czasu wolnego

Spotkania szachowe

Szachy były znane już w VI w.n.e. Ta królewska gra daje wiele korzyści. Przede wszystkim gra w szachy w młodym wieku rozwija umiejętności matematyczne i krytyczne myślenie. Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia szachowe.

Gry planszowe

Obecnie świat zdominowały komputery, tablety i telefony. Szukamy alternatywnych zajęć w czasie wolnym. Dlatego gry planszowe to idealna alternatywa dla nowych technologii. Niewątpliwie usprawniają percepcję, logiczne myślenie, a dzięki bezpośrednim kontaktom uczą cierpliwości oraz współdziałania. Dlatego zapraszamy dzieci i rodziców na rozgrywki planszowe i karciane.

Zajęcia artystyczne

Warsztaty, podczas których uczestnicy poznają różne techniki plastyczne, łączą je podczas pracy. Celem zajęć jest stworzenie wystawy powstałych prac.

Kurs tanga argentyńskiego

Tango argentyńskie powstało w XVIII w. i było jednym z pierwszych tańców gdzie charakterystyczna była improwizacja i bliskość partnerów. Godne uwagi jest to, że tango (taniec i muzyka) jest częścią niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości wpisane na listę UNESCO. Zapraszamy chętne pary do poznania tego tańca.

Spotkania brydżowe

Brydż to fascynująca gra karciana, która (w innej nieco odmianie) powstała już w XVI wieku. W jednej grze można połączyć rywalizację, grę w parach, licytację i deklarowany kontrakt. Niech wygra najlepszy.

Trening umysłu

„Trening umysłu” to warsztaty, podczas których w przyjemnej atmosferze i w formie zabawy ćwiczymy pamięć, koncentrację, logiczne myślenie i kreatywność. Bezsprzecznie jest to świetny sposób na rozruszanie szarych komórek.

Zajęcia kulinarne

Wspólne przygotowywanie posiłku integruje, dostarcza źródło świetnej zabawy. To wspaniałę zajęcie w czasie wolnym. Dlatego zajęcia kulinarne kierujemy dla dużych i małych. Łączymy różne smaki, dodajemy do tego przepisy tradycyjne ze szczyptą nowoczesności.

Dziecięcy Zespół Muzyczny

Śpiew wyzwala radość i pozytywne emocje. Wspólne muzykowanie prowadzi do pielęgnowania więzi i wzmacnia pewność siebie. A wszystko to, zwieńczone jest satysfakcją z rewelacyjnych koncertów zakończonych oklaskami widowni. Dołącz do grupy.

Pokazy filmowe

Oglądanie filmów wiąże się nie tylko z kolorowymi ruchomymi obrazami, ale również z refleksja na temat fabuły. W mądrych i ważnych filmach wskazujemy, że odbiór pokazanej historii jest potęgowany przez muzykę, odpowiednie kadry, profesjonalizm reżysera, scenografa, aktorów i całej ekipy filmowej.

Skip to content