Złotnickie Centrum Spotkań

Plan zajęć

Plan zajęć

Rezerwacja miejsc

W celu rezerwacji miejsca na wybrane zajęcia prosimy o kontakt: zapisy@zcs.wroclaw.pl w tytule wpisując nazwę warsztatu.

Proszę też dopisać imię i nazwisko uczestnika.

Poniżej znajduje się aktualny plan zajęć w Złotnickim Centrum Spotkań oraz opis poszczególnych spotkań.

Plan zajęć – obowiązuje do 22.12.2020

Wtorek

Warsztaty teatralne dla dzieci

od 16:30 i od 17:45

Warsztaty plastyczne dla dorosłych

od 16:30

Warsztaty naukowo-ekologiczne dla dzieci

od 17:00 do 18:30

Środa

Podróże ze sztuką – warsztaty  dla dzieci

od 17:00

Czwartek

Złotnicki Zespół Muzyczny – dla dzieci

od 16:45

Warsztaty naukowo-ekologiczne dla dzieci

od 17:00

Piątek

Punkt Informacyjny dla Seniorów

zamknięty do odwołania

Przygotowanie do świąt – kreatywnie dla dzieci

od 16:30

Sobota

Kurs kroju i szycia

12.12 – od 10.00, 19.12 – od 11.00

Robimy stroiki świąteczne

12.12 – od 10:00, 19.12 – od 11.00

Opis zajęć

“Podróże ze sztuką” – warsztaty kreatywne dla dzieci

Podróże ze sztuką to spotkania, na których poznajemy różne kultury i kraje. Przypatrujemy się lokalnej sztuce, która inspiruje do stworzenia własnych dzieł. Każde spotkanie to inna opowieść, inny kierunek zwiedzania i inna technika plastyczna.

Gry planszowe dla wszystkich

Obecnie świat zdominowały komputery, tablety i telefony. Szukamy alternatywnych zajęć w czasie wolnym. Dlatego gry planszowe to idealna alternatywa dla nowych technologii. Zapraszamy dzieci i rodziców na rozgrywki planszowe i karciane. Przynieście własne gry i pograjcie w gronie innych miłośników tego rodzaju rozrywki.

Zajęcia plastyczne dla dorosłych

Warsztaty, podczas których uczestnicy poznają różne techniki plastyczne, łączą je podczas pracy. Na zajęciach wystawiamy sztalugi, malujemy martwą naturę lub plener w naszym ogrodzie. Celem zajęć jest stworzenie wystawy powstałych prac.

Kurs tanga argentyńskiego dla par

Tango argentyńskie powstało w XVIII w. i było jednym z pierwszych tańców gdzie charakterystyczna była improwizacja i bliskość partnerów. Godne uwagi jest to, że tango (taniec i muzyka) jest częścią niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości wpisane na listę UNESCO. Zapraszamy chętne pary do poznania tego tańca.

Spotkania brydżowe

Brydż to fascynująca gra karciana, która (w innej nieco odmianie) powstała już w XVI wieku. W jednej grze można połączyć rywalizację, grę w parach, licytację i deklarowany kontrakt. Niech wygra najlepszy.

Złotnicka Księga Kulinarna – warsztaty

Wspólne przygotowywanie posiłku integruje, dostarcza źródło świetnej zabawy. To wspaniałe zajęcie w czasie wolnym. Dlatego zajęcia kulinarne kierujemy dla dużych i małych. Łączymy różne smaki, dodajemy do tego przepisy tradycyjne ze szczyptą nowoczesności.

Dziecięcy Zespół Muzyczny

Śpiew wyzwala radość i pozytywne emocje. Wspólne muzykowanie prowadzi do pielęgnowania więzi i wzmacnia pewność siebie. A wszystko to, zwieńczone jest satysfakcją z rewelacyjnych koncertów zakończonych oklaskami widowni. Dołącz do grupy.

Niedzielne kino dla dzieci i dla dorosłych

Oglądanie filmów wiąże się nie tylko z kolorowymi ruchomymi obrazami, ale również z refleksja na temat fabuły. W mądrych i ważnych filmach i bajkach wskazujemy, że odbiór pokazanej historii jest potęgowany przez muzykę i odpowiednie kadry.

Trening umysłu

„Trening umysłu” to warsztaty, podczas których w przyjemnej atmosferze i w formie zabawy ćwiczymy pamięć, koncentrację, logiczne myślenie i kreatywność. Bezsprzecznie jest to świetny sposób na rozruszanie szarych komórek.

Spotkania szachowe

Szachy były znane już w VI w.n.e. Ta królewska gra daje wiele korzyści. Przede wszystkim gra w szachy w młodym wieku rozwija umiejętności matematyczne i krytyczne myślenie. Zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia szachowe.